Wielki finał Szkoły z klasą 2.0

            3 czerwca 2017 roku w Warszawie odbył się VII Ogólnopolski Festiwal szkoły z klasą 2.0. Szkoła Podstawowa nr 1 znalazła się w zaszczytnym gronie 18 szkół z całej Polski, które zostały zaproszone na to wydarzenie. Naszą społeczność reprezentowali: Pani Iwona Mierzejewska, nauczyciel nauczania początkowego, Joanna Zarzecka,  rodzic, autorka wizualizacji sali nr 17, Norbert Michałowski z klasy II b, Gabriela Łukasik i Kacper Rodziewicz, uczniowie klasy Vb.

            Każda szkoła zaprezentowała zdjęcia i inne materiały dokumentujące rok pracy w Szkole z Klasą 2.0, a następnie uczniowie i nauczyciele, odpowiadali o tym co wydarzyło się w szkołach. W rozmowach uczestniczyli eksperci, dopytywali uczniów i nauczycieli o szczegóły ich pracy, radzili i pomagali zaplanować kolejne zmiany i przedsięwzięcia. W naszej grupie znalazły się trzy szkoły: Pisz, Wejherowo, Kielce, ekspertem była Katarzyna Maniszewska – Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

            Nasze działania zwróciły uwagę wszystkich uczestników. Szczególnie podobał się nowy kącik czytelniczy znajdujący się w bibliotece oraz projekt sali nr 17. Uczniowie opowiadali o zaletach podawania celów, kryteriów sukcesu oraz IZ.

            Następnie nauczyciele wzięli udział w warsztacie dotyczącym edukacyjnego wykorzystania aplikacji Snapchat. Warsztat poprowadziła dziennikarka „Gazety Wyborczej” Justyna Suchecka.  Uczniowie zaś wcielili się w rolę tajnych agentów. Podzieleni na kilkunastoosobowe zespoły mieli do wypełnienia trudną misję – rozplątywali węzły gordyjskie, odkrywali ukryte szlaki, rozpoznawali przedmioty z tajemniczej skrzynki tylko po dotyku i budowali możliwie najwyższą wieżę z różnych materiałów.

            Już po raz trzeci zostaliśmy zaproszeni na finał Szkoły z klasą 2.0 do Warszawy. Jest to dowód na to, że Szkoła Podstawowa nr 1 jest placówką wyróżniającą się, a działania, które podejmujemy są zauważane i doceniane.

            Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w realizację projektu. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja również przyniesie nam wiele radości i cennych doświadczeń.

 Link do relacji z festiwalu:

https://szk.szkolazklasa.org.pl/co-to-byl-za-festiwal/

Zakwalifikowane szkoły:

https://szk.szkolazklasa.org.pl/vii-ogolnopolski-festiwal-szkoly-klasa-zakwalifikowane-szkoly/

w szkole

synergia on 

 


Edukacja inspiracja logo


szkolazklasa 20 300x146


 ZP baner 200x200px


se

 


 szk20


logo MK

 


kompetencja na 6

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.