1 czerwca w naszej szkole

„KTO ĆWICZY CAŁE ŻYCIE TEN SIĘ CZUJE ZNAKOMICIE”

01.06.2016 r. nie był zwyczajnym dniem w Szkole Podstawowej nr 1. Zgodnie z tradycją w Dniu Dziecka odbył się Szkolny Dzień Sportu. Był to również dobry moment, aby podsumować wyniki sportowe uczniów naszej szkoły. Od wielu lat jesteśmy na czołowym miejscu w województwie we współzawodnictwie sportowym a w roku 2014/2015 na miejscu pierwszym.

Od 9.00 uczniowie przystąpili do pokonywania 10 zabaw wybranych z 20 zaproponowanych. Impreza odbyła się na boisku szkolnym i sali gimnastycznej. Największą zaletą festynu było to, że bez względu na wiek i umiejętności sportowe, każde dziecko mogło w niej uczestniczyć. Uczniowie, którzy zaliczyli poszczególne zadania otrzymywali upominki.

Czas spędzili aktywnie również nauczyciele i rodzice biorąc udział w rywalizacji z uczniami o tytuł „Drużyny Roku”. Wszyscy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażaków. Dzieci miały możliwość zajrzeć do każdego pojazdu, włączenia sygnału dźwiękowego wjechania na wysięgniku do góry, mogły zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i same spróbować swoich sił w jej udzielaniu. Strażacy rozproszyli z armatki wodnej wysoki strumień wody. Uczestnicy Dnia Dziecka nie czekali długo aby wykorzystać moment na ochłodzenie się w jej strugach.

„Pluszaki” zebrane podczas akcji charytatywnej „Dzieci Dzieciom” uczniowie ofiarowali strażakom żeby ci mogli je podarowć dzieciom poszkodowanym w wypadkach.

Dodatkową atrakcją był Kiermasz Zdrowej Żywności przygotowany przez rodziców, dzieci i nauczycieli. Szkolna kuchnia zaserwowała wyśmienite paszteciki, które okazały się hitem stoiska.

Uczniowie mieli możliwość zdobycia słodkiej nagrody za poprawnie ułożone hasła z rozsypanki wyrazowej promujące zdrowy styl życia, oraz udział w konkursie pt.” Dzieci Świata” – poznajemy kolegów i koleżanki z całego świata. W czasie kiermaszu uczestnicy mogli złożyć dobrowolny „dar serca” do puszki dla chorej Alicji uczennicy naszej szkoły.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się wśród najmłodszych puszczanie baniek i rysowanie kredą.

Dzięki sponsorom wszyscy uczniowie mogli być nagrodzeni

Fundatorami nagród byli:

  1. KAUFLAND,
  2. BANK BPH S.A. W PISZU,
  3. NADLEŚNICTWO W PISZU,
  4. PHU RENOMA,
  5. ALTRONIK,
  6. PSB MRÓWKA HURTOWNIA GROT,
  7. PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE „MARKANN”
  8. W wodę i jabłka zaopatrzyła nas FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA „CYTRUS 2”

Prezentację udzielania pierwszej pomocy i sprzętu strażackiego umożliwiła nam POWIATOWA PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA W PISZU

W imieniu całej społeczności szkolnej oraz własnym  składam   podziękowania  wszystkim wyżej wymienionym sponsorom, ludziom o wielkich i bezinteresownych sercach za pomoc w zorganizowaniu nam Festynu Sportowo Rekreacyjnego „KTO SIĘ RUSZA CAŁE ŻYCIE TEN SIĘ CZUJE ZNAKOMICIE” z okazji Dnia Sportu i Dnia Dziecka.    

Ryta Kowalska

 

w szkole

synergia on 

 


Edukacja inspiracja logo


szkolazklasa 20 300x146


 ZP baner 200x200px


se

 


 szk20


logo MK

 


kompetencja na 6

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.