Filtr
 • Każdy smacznie bawi się, w ferie

  w szkole dobrze jest :)

           Makaron spaghetti edycja limitowana !! Działo się !!  Jabłkowo-truskawkowy, marchewkowo-pomarańczowy samo zdrowie. Na dzisiejszych zajęciach z cyklu kuchnia moleCOOLarna było znowu kolorowo, owocowo i smacznie.  Wszystkim smakowało, a uśmiech nie schodził z Naszej twarzy  :) W między czasie zaczarowaliśmy pogodę. Zamiast w deszczowej aurze, przedstawialiśmy Pisz usłany śnieżną pierzynką.

 • Kodowanie w ferie? Jesteśmy na tak!

  W naszej szkole wystartował na dobre program „Zaprogramuj przyszłość”.Swoją przygodę, w czasie ferii, rozpoczęli uczniowie z klas 3b i 3f. Trzecioklasiści układali kody na macie, szyfrowali wiadomości, rozwiązywali sudoku kubeczkowe, projektowali dyktanda graficzne, zgłębiali tajniki Scratcha, a co najważniejsze uczyli się bawiąc. Moc radości sprawili także nowi przyjaciele Dash i Dot.

 • Ferie zimowe w naszej szkole trwają. Dzisiaj zajęcia z cyklu Kuchnia MoleCOOLarna. Było smacznie, kolorowo i zabawnie. Eko bubble w wykonaniu naszych podopiecznych :) Warsztaty kulinarne zakończyły się burzą mózgów. Układanie słów z symboli pierwiastków chemicznych to nie lada wyzwanie.  Udało się :)  Do zobaczenia w poniedziałek :)

 • Warsztaty chemiczne !!

  Nie zwlekaj!! ZAPISY TRWAJĄ !!
  Chcesz zabłysnąć niczym magnez ogrzewany w płomieniu palnika? Zarumienić się na malinowo jak fenoloftaleina? Dla zasady warto spróbować. Nie bądź obojętny, doświadcz dobrej zabawy !! Samodzielne wykonywanie doświadczeń chemicznych połączone z dawką dobrego humoru przed Wami.

  Nie zwlekaj, zapisz się. Czekamy właśnie na Ciebie. Liczba miejsc ograniczona. 

 • Szkolna akcja charytatywna na rzecz

  bezdomnych zwierząt

  ze schroniska Dworakowscy w Radysach

   

  W dniach 21.11. 2017r. - 8.01.2018 r. uczniowie z klas 3 b i 3 e Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu, pod opieką p. Iwony Mierzejewskiej i p. Marty Markowskiej, zorganizowali i przeprowadzili szkolną akcję charytatywną na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radysach pod hasłem „Bądź Mikołajem dla zwierząt!”.

  Uczniowie naszej szkoły kolejny raz udowodnili, że są wrażliwi na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół i nie jest im obcy los bezdomnych zwierząt. Dzięki ich ofiarności zebrano 115 kg karmy, 35 koców i 5 misek. Wszystko przekazano pracownikom schroniska Dworakowscy w Radysach koło Białej Piskiej.

   

  Serdecznie dziękujemy za aktywny udział! 

 • Nasza korona

  9 stycznia na przerwie, ubrani na biało uczniowie naszej szkoły wraz z panem dyrektorem i nauczycielami utworzyli na sali sportowej KORONĘ. Jak na spontaniczną akcję efekt był całkiem ciekawy. Oceńcie sami.

 • Wesołych Świąt

  22 grudnia z okazji nadchodzacych Świąt uczniowie naszej szkoły zaprezentowali nauczycielom, rodzicom i zaproszonym gościom jasełka bożonarodzeniowe. Impreza odbyła się w bardzo pogodnej atmosferze, gdyż w jej trakcie zaświeciło nam słońce.

 • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

  Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę "

   

  I. CELE KONKURSU:

  • rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci;
  • promowanie wnikliwej obserwacji zwierząt, rozwijanie umiejętności dokumentacji zjawisk przyrodniczych;
  • wskazanie właściwych zasad wsparcia dzikich zwierząt zimą;
  • przedstawienie roli dziecka w pomocy zwierzętom;
  • promowanie plastycznych uzdolnień dziecka;
  • prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dzieci i młodzieży.
 • Pomagajmy i Uczmy Jak Pomagać

  Zapraszamy mieszkańców Pisza i okolic

  na Charytatywny Maraton

  W dniu 17 stycznia 2016 r. (niedziela) od godz. 15:00 w dużej sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się Charytatywny Maraton Zumba Fitness. Wstęp na maraton to symboliczna cegiełka dorośli 20 zł, dzieci 10 zł. W czasie imprezy odbędą się licytacje ciekawych i oryginalnych przedmiotów.

  Pakiety rodzinne

  Dwie osoby dorosłe + dziecko (powyżej 10 roku życia) - dziecko wchodzi za darmo.
  osoba dorosła + dziecko (powyżej 10 roku życia)  - dziecko 5zł - kolejne dziecko za darmo.

 • Czytamy i odkrywamy ulubione książki naszych nauczycieli

  W tym roku szkolnym bierzemy udział w realizacji projektu edukacyjnego pt.: "Czytamy i odkrywamy ulubione książki naszych nauczycieli" we współpracy z CEO. W ramach tego projektu przeprowadziłysmy wywiady z nauczycielami naszej szkoły, po to, aby dowiedzieć się jakie były ich ulubione książki z dzieciństwa i lat szkolnych. Ułożyłyśmy alfabetyczną listę ulubionych książek nauczycieli.Aby przybliżyć dzieciom te książki zorganizowałyśmy w bibliotece kącik głośnego czytania, gdzie czytamy młodszym uczniom książki na długiej przerwie lekcyjnej.Zrobiłyśmy też prezentację multimedialną najbardziej znanego i lubianego autora wierszy dla dzieci - Juliana Tuwima. Ogłosiłyśmy konkurs plastyczny dla klas 1-3 pt.;"Moja ulubiona książka".

  Luiza A.

   


 • Nasz region został zaprezentowany przez uczniów klas 1 c, 1d, 2 c i 3 a działających pod kierunkiem Pani Krystyny Ociepy, Katarzyny Poświaty oraz Barbary Rutkowskiej. Wybraliśmy elementy kultury mazurskiej, które wiążą się z zapustami, czyli chodzeniem z orszakiem utworzonym przez bociana, niedźwiedzia, diabła, anioły i kozę. Pragniemy, żeby ta tradycja nie zaginęła i żeby pamięć o niej przetrwała i żeby stała się popularna wśród najmłodszych pokoleń.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.