Filtr
 •      

   Akademia z okazji 40 - lecia wyboru Św. Jana Pawła II

  na Stolicę Piotrową.

       

  16 października 2018 roku minęła 40 rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na papieża. Pierwszego w dziejach papiestwa papieża Słowianina. Dzień przebiegał pod hasłem ,,Promieniowanie Ojcostwa".

 • Wielkie poszukiwanie

          20 października przez cały dzień uczniowie klas I - III przeszukiwali biblioteczne półki, aby znaleźć jak najwięcej tytułów zawierających imię. Dziewięciu najlepszych poszukiwaczy znalazło od 56 do 98 tytułów i zdobyło nagrody.

 • We wtorek 11 października uczniowie naszej szkoły z klas IV – VI brali udział w Konkursie czytelniczym „Poszukiwacze zaginionych tytułów”. Zadaniem uczniów było odnalezienie na terenie szkoły 20 ukrytych małych karteczek z tytułami książek, do których mieli dopisać nazwiska autorów i dostarczyć spis do biblioteki.

 • Ważny dzień dla Pierwszaków

  13 października w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych.

 • Warsztaty folklorystyczne

         7 października uczniowie naszej szkoły z klasy I b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach folklorystycznych w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej z panią Marianną Oklejak. Pani Marianna jest ilustratorką książek znanej serii „Basia” i autorką książki pt.: „Cuda wianki”.

   

 •      1 października rozpoczął się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej bibliotece przez cały dzień trwał konkurs czytelniczy. Zadaniem uczniów było wylosowanie trzech pytań dotyczących bajek i baśni. Prawidłowa odpowiedz na 3 pytania gwarantowała nagrodę, prawidłowa odpowiedz na 2 pytania oznaczała słodki upominek. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli, było tłoczno i bardzo wesoło. O wszystko oczywiście zadbały i wszystko zorganizowały panie Edyta i Luiza.

 • Europejski Tydzień Sportu w JEDYNCE

  W dniach 10 - 17 września 2016 r. obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu. Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu aktywnie włączyła się w akcję promowania sportu. Szkolny koordynator nauczyciel wychowania fizycznego Anna Paprota zaproponowała społeczności szkolnej kilka działań.

  Codziennie podczas długich przerw na szkolnych boiskach oprócz nauczycieli dyżury pełnili uczniowie klas VI -tych, prezentując przy pomocy przyborów jak aktywnie spędzać czas i zachęcali młodszych do zabawy.

 • Czytajmy książki

       W czwartek 29 września 2016 r. nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Na początku każdej lekcji nauczyciele czytali uczniom fragmenty książek, a w bibliotece szkolnej uczniowie mogli posłuchać książki szwedzkiego autora Martina Widmarka „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Lasse i Maja to bohaterowie książki, którzy po lekcjach prowadzą śledztwa, szukają podejrzanych, wykrywają złodziei i tropią oszustów.

  Akcja ta ma na celu rozwijać zainteresowania oraz zachęcić uczniów do czytania. 

  widmark

 • W tym dniu ONI byli najważniejsi

   

  14 października w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyło się w naszej szkole ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIÓW PIERWSZOKLASISTÓW. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły.

 • 25 września w ramach projektu „Europejskie Dni Dziedzictwa” w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Poezja ziemi mazurskiej”. Udział wzięli uczniowie klas I – VI, deklamując wiersze i prozę autorów związanych z Mazurami. Na uwagę zasługuje fakt, że teksty były również w gwarze mazurskiej. Spośród 20 uczestników komisja wybrała 11 najlepszych:

  W kategorii klas I – III

  I miejsce – Agata Siemienowicz kl. I c i Oskar Kosakowski kl. III a

  II miejsce – Gabriela Kozioł I c i Jakub Jedynak III c

  III miejsce – Wiktor Stawecki III a i Samuel Podejko III a

  Wyróżnienie – Hubert Staszewski III a i Jakub Gołaś III a

  W kategorii klas IV – VI

  I miejsce - Natalia Wierzbowska VI d

  II miejsce – Dominika Wszołek V d

  III miejsce – Amelia Krześniewska VI d

  Ewa Werra

 •  

  Dnia 13 października 2014 roku, na trzeciej godzinie lekcyjnej, zgromadziliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej na uroczyści z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączonej ze ślubowaniem klas pierwszych. Program składał się z żartobliwych scenek ukazujących naszą szkolną rzeczywistość. W scence „Pani na opak” zobaczyliśmy uczniów z klasy 3d. Potem „Lekcję języka polskiego” i inne „ciekawostki” zaprezentowali uczniowie klasy 5.

 • PROJEKT NA EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA ,,NASZ DOM. NASZA HISTORIA”

   

  W dniach 22-26 września 2014 r. uczniowie i nauczyciele SP 1 w Piszu włączyli się w obchody EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA, które w tym roku odbywają się pod hasłem:

  ,,DZIEDZICTWO KULTUROWE – ŹRÓDŁO TOŻSAMOŚCI”

  W naszej szkole można było podziwiać kilka wystaw tematycznych:

 • KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 1 września 2014 r.
  Zimowa przerwa świąteczna: 22 grudnia do 1 stycznia 2015 r.
  Ferie zimowe: 26 stycznia 2015 r. do 8 lutego 2015 r.
  Wiosenna przerwa świąteczna 2 kwietnia- 7 kwietnia 2015 r.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.