Spotkanie propagujące czytanie w ramach „Tygodnia Czytania”

       07 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr ! w Piszu odbyła się impreza propagująca czytanie z okazji Tygodnia Czytania w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom przygotowana dla uczniów klas pierwszych. Na spotkanie zaproszony został pan Ireneusz Kownacki, który jest krewnym pisarki Marii Kownackiej – autorki wielu książek dla dzieci i młodzieży np.:„Plastusiowy pamiętnik”, „Kajtkowe przygody”.

Podczas spotkania pan Ireneusz opowiadał o życiu autorki, prezentował pamiętniki, zdjęcia oraz albumy.

Kolejnym etapem spotkania było czytanie fragmentów książek Marii Kownackiej. Po wysłuchaniu pierwszoklasiści odpowiadali na pytania związane z wysłuchanymi fragmentami książek.

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali kolorowankę i zostali poczęstowani cukierkami.

Spotkanie przygotowały: Katarzyna Poświata i Luiza Augustyńska.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.