ŚWIĘTO SZKOŁY

30 maja br. nasza szkoła obchodziła jubileusz 90-lecia istnienia. Z tej okazji od wielu miesięcy trwały przygotowania – dzieci uczestniczyły w projektach edukacyjnych i konkursach poświęconych patronowi, Mikołajowi Kopernikowi. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele p.w. Św. Józefa. Część oficjalna miała miejsce na sali gimnastycznej.

Dyrektor szkoły Sz. Werra powitał gości, m.in. Burmistrza Pisza, dyrektorów placówek oświatowych i innych, emerytowanych pracowników szkoły oraz rodziców. Po okolicznościowych przemówieniach i życzeniach dalszych lat pełnych sukcesów widzowie obejrzeli bogaty program artystyczny. Występy rozpoczęły się polonezem w wykonaniu klasy II. Następnie uczniowie z klas V – VI w starodawnych granatowych fartuszkach z białymi kołnierzykami w krótkiej scence przypomnieli dokonania Mikołaja Kopernika. Były tańce regionalne (pofajdok), nie zabrakło też tańców dyskotekowych. Na chwilę wpadły „Czarownice” w ciekawym układzie choreograficznym. Głosem zachwycały wokalistki: Natalia Wierzbowska („To, co mam”), Iza Pelc („Szkolny blues”) i najmłodsza (z grupy „0”) Weronika Filipkowska, która śpiewała „Wesołą szkołę” (to o nas, oczywiście). Aplauz publiczności wzbudziła Amelia Szyszkowska z klasy I, wykonując piosenkę „My, Słowianki” zespołu „Cleo i Donatan” dostosowaną do uroczystości - zmieniony tytuł brzmiał „My, z Jedynki”. Amelia upodobniła się strojem do wokalistki zespołu, ale wyglądała od niej lepiej. Wielbiciele poezji mogli usłyszeć wiersz „Grzyby” w brawurowym wykonaniu Stasia Górskiego z klasy I. Cały program urozmaiciły cheerliderki i szkolny chór. Impreza była udana. Malkontentów i specjalistów – teoretyków, którzy chcieliby wyrazić swą dezaprobatę, rozczaruję, że na naszej stronie dodawanie komentarzy jest niemożliwe.J

Ewa Obiedzińska - Werra

  

 

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.