Filtr
 • Biblioteka w klasie? Czemu nie!

  Zbieranie informacji, jak ją zorganizować w klasie, to świetne wprowadzenie do projektu edukacyjnego pt. „Klub pogromców nudy”, realizowanego przez uczniów klasy 3b wraz z wychowawczynią p. Iwoną Mierzejewską.

 •  

  W karnawale, w karnawale wszyscy bawią się wspaniale…Dowiedli tego uczniowie klas 1-3.Podczas balu karnawałowego, który odbył się w środę, 7 lutego, nikt się nie nudził. Dzieci chętnie uczestniczły w zabawach tanecznych, konkursach i konkurencjach. 

 • „Kolędnicy wprost z ulicy”

  Wolontariusze SKC: „Mały Wolontariat św. St. Kostki” przy naszej szkole czas  kolędowania  rozpoczęli występem 17.12.2017r. na Kiermaszu Bożonarodzeniowym i Spotkaniu opłatkowym na placu Daszyńskiego w Piszu.

  W dniach 19 i 20 grudnia 2017 roku „Kolędowali z Jedynką”. 

 • Kiermasz bożonarodzeniowy w SP1

  W dniach 4 – 18.12.2017r. wolontariusze „Małego Wolontariatu św. St. Kostki” przy naszej szkole zorganizowali kiermasz bożonarodzeniowy na rzecz p. Ewy Grabarczyk – chorej nauczycielki z Pisza. Do akcji przyłączyli się nauczyciele: p. M. Czerwińska, p. M. Kozikowska, p. H. Parzych, p. J. Pietrzyk - Kucisz i p. A. Sęk oraz rodzice: p. Z. Dębek, p. M. Jasińska i p. I. Rachubka.

 • Moja wymarzona sala nr 17

   szkolazklasa 20 300x146

  Konkurs plastyczno-informatyczny adresowany jest do uczniów klas I, II i III, pragnących za pomocą dowolnej techniki plastycznej lub narzędzi TIK zaprojektować wystrój sali nr 17, tak aby sprzyjał ich nauce podczas zajęć dodatkowych.

 • Mistrz Mowy Ojczystej

   

  W związku z 18. Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego odbył się w naszej szkole konkurs sprawdzający stopień jego  znajomości – zarówno szeroko pojętej gramatyki, jak i ortografii. W dniach 21 – 23 lutego uczniowie klas IV – VI pisali test w trzech różnych kategoriach. Wyniki przedstawiają się następująco:

  W klasach IV:

  I miejsce – Zofia Gacka, kl. IV d

  II miejsce – Julia Jasińska, kl. IV d

  III miejsce – Aleksandra Nikiel i Agata Poniatowska, kl. IV d

  W klasach V:

  I miejsce – Patryk Murach, kl. V c

  II miejsce – Oskar Kosakowski, kl. V a

  III miejsce – Jakub Bikowski, kl. V c

  W klasach VI:

  I miejsce – Laura Poźniak , kl. VI d

  II miejsce – Alicja Nesterowicz, kl. VI c i Amelia Gutowska, kl. VI d

  III miejsce – Amelia Olszewska, kl. VI c

  Gratulujemy!

 • Święto Seniorów

  Dnia 22 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w grupie „zerówkowej” – „Żabki” odbyło się święto Dnia Babci i Dziadka.Dziadkowie i babcie licznie przybyli na uroczystość. Dzieci z grupy przedstawiły część artystyczną przygotowaną pod okiem wychowawczyni Sylwii Kalinowskiej. Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta.

 • Bal karnawałowy

  We wtorek 10.02.2015 r. odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez kl. „0”- Żabki, Króliczki, Skrzaty i Promyczki. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniała się w salę balową, którą przyozdobiły kolorowe serpentyny i balony.

 • „MAŁE JEDYNECZKI” WITAŁY I PRZEDSTAWIAŁY

  W TŁUSTY CZWARTEK w dniu 12. 02. 2014 r. w naszej szkole odbyło się karnawałowe spotkanie klas zerowych z grupami przedszkolnymi 4 - latków Miejskiego Przedszkola w Piszu.

 • I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM

  Uczniowie klasy IIIa sprawili dzieciom z Kamerunu wielką radość. W grudniu z pomocą rodziców i swojej wychowawczyni p. E. Rogowskiej zebrali: przybory szkolne, zabawki i przytulanki. W rezultacie powstała paczka ważąca 9,74 kg.

 • Kolejny raz w naszej szkole zorganizowano wyjątkowy dzień tzw. ,,Charytatywny Tłusty Czwartek". Wszystko odbyło się 12 lutego bieżącego roku. Jest to już tradycja w naszej szkole. Pod bacznym okiem nauczycieli i rodziców przygotowano stoiska i sprzedawano różne smaczne wypieki.

 • Szkolne Koło Caritasu ,,Św. Stanisława Kostki" prowadzi działalność społeczną na terenie Gminy Pisz i nie tylko. Pomocą objęte są dzieci w Kamerunie we współpracy z Siostrą Alicją. Pomagamy też naszym rodakom w Kazachstanie. Działamy w SP1 już 10 lat. Oto nasze działania w ostatnim czasie:

 • Targi 2.0

  Praca w ogólnopolskim programie Szkoła z klasą 2.0 rozkręca się na dobre. Za nami Targi 2.0 w SP 1 w Piszu pod hasłem: „Czytamy i odkrywamy, bo na TIK dobrze się znamy”. Podczas tego ogólnoszkolnego wydarzenia dziesięć zespołów uczniowskich wymieniło się wiedzą i doświadczeniami zdobytymi podczas realizacji ścieżek edukacyjnych w trakcie pierwszego semestru.

 • KODEKS 2.0

  W ramach programu Szkoła z klasą 2.0 uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli Kodeks 2.0, czyli zasady korzystania z TIK (technologii komunikacyjno- informacyjnych). Po ubiegłorocznej aktualizacji i zatwierdzeniu przez Radę Pedagogiczną jego zasady zaczęły obowiązywać w całej szkole.

  Społeczność szkolna podjęła decyzję, że w tym roku szkolnympozostaniemy przy obowiązującej do tej pory wersji kodeksu.

 • logotyp MK

  {gallery}2014/scratch{/gallery}
  Nasza szkoła przystąpiła do programu "Mistrzowie kodowania". Głównym celem programu jest nauka programowania najmłodszych w programie Scratch.Nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach w czwartki o godzinie 1500.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.