Nasz region został zaprezentowany przez uczniów klas 1 c, 1d, 2 c i 3 a działających pod kierunkiem Pani Krystyny Ociepy, Katarzyny Poświaty oraz Barbary Rutkowskiej. Wybraliśmy elementy kultury mazurskiej, które wiążą się z zapustami, czyli chodzeniem z orszakiem utworzonym przez bociana, niedźwiedzia, diabła, anioły i kozę. Pragniemy, żeby ta tradycja nie zaginęła i żeby pamięć o niej przetrwała i żeby stała się popularna wśród najmłodszych pokoleń.


Na tym ogólnopolskim forum mieliśmy okazję zaprezentować to, czym zajmowaliśmy się przez ostatni rok podczas lekcji lub zajęć dodatkowych. Wystąpiliśmy z programem „ Mazurskie zapusty”, tańcząc szota i pofajdoka w regionalnych strojach ludowych. Na naszym stoisku można było obejrzeć eksponaty z kącika regionalnego i spróbować naszych lokalnych smakołyków.
"EtnoLog – zaloguj się na ludowo!" To program edukacyjny, który realizujemy drugi rok, współpracując z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Łączy on w sobie zainteresowanie kulturą ludową oraz rozwija umiejętności związane z nowymi mediami. Połączyła nas wspólna pasja do poznawania swojej lokalnej kultury. Chcemy, żeby nasi uczniowie przekonali się, w jakim bogactwie kulturowym żyją, a następnie, żeby swoimi spostrzeżeniami, podzielili się z rówieśnikami z innych regionów Polski poprzez wirtualną, etnograficzną mapę Polski.


Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011 SP 1 w Piszu. All Rights Reserved.